Parapsikoloji

Telepati Nedir: Adım Adım Telepati Nasıl Yapılır?

Aklınızda “telepati nedir” ile başlayan ve uzayıp giden bir sürü soru var biliyorum. Rehber niteliğindeki bu paylaşımım ile sizlere telepati nasıl yapılır öğretecek, zihninizi meşgul eden tüm düşüncelerden kurtaracağım. Eğer cevap vermediğim bir soru veya çoook farklı bir sorununuz varsa yorum yapabilirsiniz, en kısa sürede yanıtlayacağım (:

Telepati nedir?

Telepathy, Yunanca uzak, uzaktan anlamına gelen “tele” ve hissetme, algılama anlamına gelen “patheia” sözcüklerinden oluşturulmuştur. Türkçede ise Telepati olarak bilinir ve eş anlamlısı uzaduyumdur.

Telepati, tamamen hissetmeye dayalı bir iletişim yöntemidir. Başka bir insan aklınızdan geçen düşünceleri hissedebilir, aynı şekilde sizde onunkileri hissedebilirsiniz. Bu durum yalnızca düşünce ile sınırlı kalmayıp duyguları da kapsamaktadır.

Telepati hem bilinçsiz(istemeden) hem de bilinçli(isteyerek) gerçekleştirilebilir. Doğal yollarla telepatinin gerçekleşmesini beklemek yerine bilerek, isteyerek telepati yapabilirsiniz. Yaptığınız telepati sayesinde insanlara belirli şeyleri hissettirip onları yönlendirebilirsiniz.

Telepati teriminde “tele” yani uzak kelimesinin kullanılmasının sebebi uzaklığın telepati için hiçbir anlam ifade etmemesidir. Sesinizin ulaşamayacağı bir mesafede duran kişiye istediğiniz kadar bağırın, sizi duyamadığı için söylediklerinizi anlayamaz ama bin kilometre ötedeki bir kişi sizinle kolayca telepatik iletişim kurabilir.

Telepati nedir, telepatinin ne demek olduğunu anladığınızı düşünerek hızlıca ilerlemeye devam ediyorum.

Telepati yapan kişiye ne denir?

Telepati yapan kişiye “Telepat” denir. Empatiyi ileri düzeyde yapan birisine Empat demekle benzerdir, ikisinde de sondaki i harfi düşmüştür. Niye düşmüş onu bilmiyoruz (:

X-Men serisindeki Charles Xavier (Profesör X) yalnızca Telepat, Legion dizisindeki David ise -ki kendisi Charles’ın oğludur- hem Telepat hem de bir çok doğaüstü gücün kullanıcısıdır.

Bahsettiğim yapımları mutlaka izlemelisiniz. Zevk almanız bir yana, telepatinin ne şekillerde kullanılabileceğini de görmüş olursunuz.

Telepatik iletişim nedir?

İki kişi birbirlerine bakarak konuşuyor ve bu sırada yüz ifadelerini değiştirip bedenleri ile çeşitli hareketler yapıyorlar. Bu bizim normal olarak gerçekleştirdiğimiz iletişimin dışarıdan görünüşüdür. Eğer onları duyuyor olsaydık kavga ettiklerini, dertlerini anlattıklarını veya birbirleri ile bilgi paylaştıklarını anlayabilirdik. İşte biz iki kişinin gerçekleştirdiği veri alışverişine iletişim diyoruz.

Telepatik iletişim, en az iki kişi arasında konuşmadan, jest ve mimik yapmadan gerçekleştirilen, paranormal yani normal olmayan bir iletişim türüdür.

Telepati nasıl gerçekleşir?

Bu konu oldukça karışık. Hiç kimse telepati nasıl gerçekleşir bilmiyor. Telepati gibi doğaüstü güçleri ve durumları araştıran bir dal var, buna “Parapsikoloji” deniyor. Niyetleri bilimsel metotları kullanarak doğaüstü güçlerin nasıl gerçekleştiğini keşfetmek. Ama henüz keşfedebilmiş değiller.

Elimizde tutarlı bir bilgi olmadığı zamanlarda doğal olarak inanç ve deneyimlerimizi göz önünde bulundurarak kendimizce bir takım açıklamalar yapmaya çalışıyoruz. Genel olarak bilinen 2 tahminimiz var:

1- Beyin gücü. Beynimizin sadece %10’unu kullanıyoruz gibi bir düşünce değil bu, beynin küçük bir kısmını kullanmadığımızı artık biliyoruz. O zaman beynin nasıl bir gücü olabilir? Şöyle ki, her şeyin özünün enerji olduğunu iddia edenler düşüncelerimizin de enerji olduğunu söylüyor. Beynimizden yayılan dalgaları düşüncelerimiz sayesinde belli bir oranda değiştirip yönlendirebilirsek telepati dahil bir çok süper güce kavuşacağımıza inanılıyor.

2- Ruhsal güç. Bu çoğunlukla dini veya din olmaksızın ruhsal alemlere inananların savunduğu bir görüş. Semavi dinlere inananlar insanların tüm varlıklardan üstün olduğuna ve derviş gibi yaşayıp tanrıya ibadet edildiğinde bir takım güçlere kavuşulacağını iddia eder. Uzakdoğu dinlerine veya dinlere inanmayan insanlar ise çakraların iyi bir şekilde çalıştırılması sonucunda telepati ve benzeri güçlere kavuşulacağına inanmaktadır.

Uzun bir süre ruhsal güç taraftarı olmama rağmen din ve tanrıya yönelik düşüncelerimin değişmesi sonucu safımı değiştirip beyin gücü taraftarları arasına katıldım. Hiçbir zaman önüme sunulanı olduğu gibi kabul etmediğim için kendimce düzenlemeler yaptım tabii (:

Telepati nasıl yapılır?

Çektiğiniz en büyük sıkıntının bu olduğunu biliyorum. En azından ilk başladığım zamanlarda benim için öyleydi çünkü telepati nasıl yapılır diye aratma yapıldığında karşılaşılan şeyler pek tatmin edici değil. Herkes diyor gözlerini kapat, şunu hayal et diye.. ama neden? Bilmediğiniz şeyi yaparak kör atış denemelerde bulunmanızın hiçbir faydası olmaz, bu mübarek yazıyı da o yüzden hazırladım zaten (:

Telepati saf haliyle, telepatik iletişim kurulacak kişi hayal edilerek gönderilecek mesajın düşünülmesinden ibarettir. Örneğin Ahmet’i hayal eder ve ona göndermek istediğin mesajı düşünürsün. Telepati nasıl yapılır sorusunun en net cevabı budur. Ama yeni başlayan kişilerin daha iyi sonuç elde etmesi için bazı yönlendirmeler yapılabilir. Bu da anlatılan telepatilere farklılık kattığı için sizi en etkili yöntemi aramaya iter (:

En etkili telepati yöntemi

Birçok farklı telepati tekniği anlatıldığı için acaba en etkili telepati yöntemi hangisi diye düşünmeden edemiyorsunuz. Aslında en etkili telepati yöntemi diye bir şey yok çünkü hepsi aynı. Yapılışlarında bazı farklılar var ama onların telepati ile bir ilgisi yok, işi zevkli hale getirmek için kullanılan şeyler sadece. İletişime geçeceğin kişiyi hayal edersin sonra da göndereceğin mesajı düşünürsün.

Bu kadar, telepati budur. Aksi anlatılan her şey gereksiz laf kalabalığından ibarettir. Yukarıda değindiğim gibi telepati yaparken yardımcı olacak bazı noktalar vardır, onlara dikkat edilmesi yeterlidir.

En etkili telepati nasıl yapılır:

 1. Sessiz ve kimsenin seni rahatsız etmeyeceği bir yere git.

  İlerleyen süreçte buna gerek kalmayacak ama telepati yeteneğini daha doğrusu telepatik gücünü iyi bir şekilde kullanmayı öğrenene kadar yalnız ve sessiz bir yerde telepati yapman en iyisi. Amaç: odağının bozulmasını istemiyoruz.

 2. Gözlerini kapat (mümkünse kulaklarını da).

  Duyulardan birini veya bir kaçını olabildiğince pasif hale getirmek odaklanmanı oldukça artıracaktır. Gözlerini de hem bu sebeple hem de daha iyi hayal edebilmek için kapatmalısın.

 3. Zihnini boşalt.

  Telepati yaparken düşüncelerinin ve hayal ettiğin şeylerin farkında olman gerekiyor. Elini istediğin gibi açıp kapayabilirken, zihnin için aynı şeyi yapamıyorsun çünkü onu tam anlamıyla kontrol edemiyorsun. Kendi zihnini kontrol edemezken başkasınınkini nasıl kontrol edebilirsin ki? O yüzden düşüncelerine çeki düzen vermek için ilk önce tek bir şeye odaklanarak diğerlerini yok etmelisin. Şarkı nakaratı, bir kelime veya bir şekil hayal edip yalnızca ona odaklanarak zihnini dinginleştir.

 4. İletişime geçeceğin kişiyi hayal et.

  Telepati yapacağın kişinin yüzünü ve vücudunu gerçeğine en yakın şekilde hayal etmelisin. Eğer zorlanıyorsan hatırlamanı biraz daha kolaylaştırmak için gözlerini kapatmadan önce o kişinin resmine bakabilirsin. Amaç: Telepatik mesaj gönderilecek kişi ile telepatik bağ kurmak.

 5. Göndereceğin mesajı düşün.

  Yeterince odaklandığından eminsen artık göndereceğin mesajı düşünebilirsin. Püf nokta, mesajın olabildiğince sade ve duygu yüklü olmasıdır.

 6. Telepatik mesajı gönder.

  Yapman gereken tek şey düşündüğün mesajın, gözlerinin önünde hayal ettiğin kişiye ulaşmasını istemek. Telepatik bağı kurup yeterince odaklandıysan mesaj ona ulaşacaktır.

Soru Cevap

Telepati ile ilgili sıkça sorulan soruları burada listeliyorum. Eğer cevabını vermediğim bir soru varsa yorum bırakabilirsiniz.

Telepati ile neler yapılabilir?

Telepati ile binlerce şeyler yapılabilir ama bunların hepsini saymam takdir edersiniz ki mümkün değil. Yine de bir kıyak yapabilirim (:

Telepati ile 3 temel şey yapılabilir:
1. İnsanların zihnini okuyabilirsiniz.
2. İnsanlara istediğiniz şeyleri yaptırtabilirsiniz (genelde kendilerine aşık etmeye, mesaj attırmaya çalışanlar oluyor).
3. İnsanların duyularıyla oynayabilirsiniz. Örn. olmayan bir şeyi gördürmek, olmayan bir şeyi duyurmak gibi.

Telepati tehlikeli mi?

Hayır, telepati yapmanın bilinen herhangi bir tehlikesi veya zararı yoktur.

Telepati hangi saatlerde yapılmalı?

İstediğiniz zaman telepati yapabilirsiniz, hiçbir saatin diğerine üstünlüğü yoktur.

Farkında olmadan telepati yapmak mümkün mü?

Evet, mümkündür hatta hayatında hiç telepati yapmamış insan yoktur bile diyebilirim. Yolda yürürken aklınıza gelen birisiyle karşılaşmanız çok basit bir telepati örneğidir.. İki tarafında bu işte parmağı var tabii (:

Birinin bana telepati yaptığını nasıl anlarım?

“Ben bunu nasıl yaptım” dediğiniz şeyler arttıysa, başınız normale kıyasla daha fazla ağrımaya başladıysa, zihninizi susturmakta çok fazla zorlanıyor hatta düşünceler uyumanıza bile engel oluyorsa evet size telepati yapılmış olabilir. Aslında bu, “bana büyü yapılmış” gibi bir şey değil. Her insan her insana istemeden telepati yapıyor zaten.

Sürekli birini düşünmek telepati yapıldığını mı gösterir?

“Sürekli birini düşünüyorsam o halde bana telepati yapmıştır” diye mi düşünüyorsunuz? Olabilir ama bu çoook düşük bir olasılık. Çok alakasız birini ara sıra düşünüyor olsaydınız net bir şekilde telepati derdim ama sürekli birini düşünmek telepati yapıldığını değil daha çok o kişiye karşı olan aşk veya nefret duygularının yoğunluğunu gösterir.

Telepatik bağ kimler arasında kurulur?

Varlığını bildiğiniz her canlıyla aranızda telepatik bağ kurulur. Ama bu bağ herkese karşı aynı düzeyde değildir. Örneğin anneniz, babanız, kardeşiniz, sevgiliniz ile aranızdaki telepatik bağ güçlüyken iş yerindeki çalışma arkadaşınızla aranızdaki bağ zayıftır. Bu bağın güçlü olması telepatik iletişimi kolaylaştıracaktır.

Telepati yaparken baş ağrısı neden olur?

Telepati yaparken baş ağrısı çok sık karşılaşılan bir şey ama endişelenmenize gerek yok. Bazılarında ise telepati sonrası baş ağrısı görülebilir ikisi de aynı şey.
Telepati yeteneğinizi daha önce bilinçli ve yoğun bir şekilde kullanmamıştınız. Bu daha önce aktif olarak kullanmadığınız bir kası çok fazla kullanmaya başlamak gibidir veya 5 kilo kaldırmaya alışıksınızdır ağrı hissetmezsiniz ama 50 kiloda her yeriniz ağrır. Telepati ağrısı da böyledir. Hatta çoğu zaman bu ağrı çok güçlü bir telepati yaptığınız anlamına gelebilir.

Telepati gerçek mi?

Telepati nasıl gerçekleşir başlığında söylediğim gibi bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil. Her insan telepatideki başarı oranına göre inanıyor veya inanmıyor. Kendi düşüncemi soruyorsanız evet telepati gerçektir.

İlginizi çekebilir: https://en.wikipedia.org/wiki/Telepathy

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu